“WOUW unbelievable, I’am home!”
“Wauw, ongelooflijk, ik ben thuis”. Chief Prince Sadik Ayine uit Ghana te gast in het Wereldpaviljoen laat er geen twijfel over bestaan. Het inleefatelier Ghana in Steyl geeft de sfeer van zijn Ghana precies weer. In originele kledij werd hij woensdagmiddag 23 september ontvangen door René, Poels, onze erevoorzitter en de bestuursleden Ron Kruijtzer en Ton Dols.
Hij verbaasde zich over het imposante gebouw, de voormalige drukkerij. Na een welkomstwoordje liep het gezelschap het Wereldpaviljoen binnen, “achtervolgd” door verslaggeefster Chaima Moukda met camera van Omroep Venlo.
Bij de ingang van het Ghana-atelier wijst chief Sadik op de kaart van Ghana in het noorden de regio Bolgatanga aan waar hij vandaan komt. Zijn verwondering werd gewekt door het door de Ghanese kunstenares Fausthina beschilderde entree-hutje. De eerst stap in het Ghana – atelier ontlokte de chief een eerste reactie: “WOUW unbelievable, I’am home!”
Wij zijn enorm verrast maar meer nog erg trots dat de chief alles herkende als origineel Ghanees. In het bijzonder de getoonde films in de bus en op de VR-brillen waren voor de chief heel herkenbaar en hij wist precies waar de opnames zijn gemaakt met naam en toenaam. Nieuwsgierig vroeg hij naar hoe wij aan al de spullen en verhalen zijn gekomen. Met enige trots konden we vertellen dat we veel zelf hebben gedaan en dat de stichting Ghana Green Foundation uit Kronenberg, tijdens dit bezoek vertegenwoordigd door Jan Wijnen, ons hierbij zeer goed heeft ondersteund.
Na de reis in de bus en het dorp op de VR-brillen bezocht de chief o.a. het hutje, de medicijnman en ging hij uitgebreid zitten om de film van René van het bezoek aan Ghana op het grote scherm te bekijken. Verrast dat wij dit project aanbieden voor kinderen om daarmee meer begrip te tonen voor andere culturen, levert, volgens chief Sadik, op een originele manier bij aan een stukje de Wereldvrede.
De chief, trots op zijn land; René, Ron en Ton en alle vrijwilligers trots op ons Ghana-atelier. Het bezoek aan het Ghana-atelier werd afgesloten met het maken van een groepsfoto van de Chief met de aanwezige vrijwilligers. Bestuurslid Ton Dols bood de vertrekkende Chief onze mascotte aan.
Last but not least volgde er nog een uitgebreid interview met de chief door Chaima Moukda van Omroep Venlo. Op donderdag 24 september is dit item uitgezonden op Omroep Venlo.


